EVA ethylene vinyl acetate

Tüm fotovoltaik Güneş Panelleri
Kilitli
atakale
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

EVA ethylene vinyl acetate

Mesaj gönderen atakale » Sal Nis 17, 2018 6:29 pm

Fotovoltaik Güneş Enerji Panellerin üretiminde önemli bir kimyasal üründür.
Güneş Panellerinde kullanılan, Cam, Hücre ve Hücre Backsheet(Panelin Arkasındaki örtüsü) in sıcaklık altında yapışmasıı sağlayan, naylon görünümlü bir maddedir.
Panel üretim bandında tüm işlemler yapıldıktan sonra, laiminasyon makinasına girer. Burada 180 derece sıcaklıkta, vakum altında , tüm katmanlar biribrlerine EVA aracılığıyla yapışır.
EVA eriyerek, müekemmelbir yapıştırıcıgörevi yapar.
Bu işlemden sonra güneş panelinin artık hiçbir katmanını, camı veya hücreleri ayrımak mümkün değildir.

Mükemmel dayanıklılık (Yüksek sıcaklık, yüksek nem ve hava koşullarına dayanıklı, uzun ömürlü)
Cam-hücre-backsheet arasında tam homojen yapışma
Laminasyon prosesinde mükemmel enkapsülant
Mükemmel optik iletim ve şeffaflık
Laminasyon prosesi sırasında fiziksel strese karşı mükemmel esneklik
Dielektrik karakter

EVA film, solar hücre ile cam ve solar hücre ile backsheet arasında mükemmel bir laminasyonla homojen PV (fotovoltaik) enkapsülant özelliği gösterir. Böylece PV modüllerin en hassas bölümleri için performansı ve dayanıklılığı yüksek uzun süreli koruma sağlar. Bu özelliği sayesinde modül dayanıklılığı ve üretim verimliliği artar.

EVA solar film, mükemmel kavrama ve yapışma (enkapsülant) özelliği sayesinde PV modüllerin içerisine su ve mikro toz sızması, kirin önlenmesinde önemli rol oynar, darbe ve titreşimleri yumuşatarak solar hücreleri korur. Yüksek verimliliği, minimum bakım maliyetleri ve uzun ömürlülüğü nedenleriyle maksimum memnuniyet sağlar.
Resim
Resim
Elektr Müh. İsmail Hakkı Özdem
Çamlıc aM 147. C 4/I
Yenimahalle Ankara 0312 425 2200

Kilitli

“Fotovoltaik Güneş Panelleri” sayfasına dön