Güneş Paneli Clamp Çeşitleri, Panel Tutucu seçimi

Cevapla
atakale
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesajlar: 266
Kayıt: Prş Mar 01, 2018 4:52 pm
Konum: Ankara
İletişim:

Güneş Paneli Clamp Çeşitleri, Panel Tutucu seçimi

Mesaj gönderen atakale » Pzt Tem 25, 2022 11:03 pm

Güneş enerjisi montaj sistemi için PV modül tutucu /clamp/kelepçeleri
Güneş enerjisi montajları için PV modül montaj aparatı olarak , evrensel ve standart montaj sistemi kelepçesidir, güneş panellerini güneş enerjisi raylarına monte etmek için kullanılırlar. Modül boyutuna göre üretim çeşitleri varır. Paneli sabitlemek için yeterli gücü sağlamak için yüksek kaliteli alüminyumdan üretilmektedir. Standart panel kelepçesi, güneş panellerinin kurulumunu kolaylaştırır. Akıllı tasarımı sayesinde raylarda kayabilir ve montaj sırasında yer değiştirme derdinden sizi kurtarır.
Kelepçe, modülü brakete sabitlemek ve topraklamak için kullanılan bir bileşendir ve braket sisteminin ayrılmaz bir parçasıdır. Güneş modülü kelepçesi tüm ürünler için kullanılabilcek uluslar arası standartlardadır, yüksek kalitelidir, güzeldir ve nihayetinde sistemi kurarken zamandan tasarruf etmenizi sağlar.
Standart Z Tipi Kenar , Sonlandırma Clamp
Güneş Panellerini yer ve çatı montajlarında, alumnyum ray, C profil aşık ve profil üstüne monte etmede kullanılan en yaygın ekipmandır. Aşağıdaki resimde, standart rayın ve profilin en sonunda kullanılan türünü görüyoruz. Güneş panelinin çerçeve kalınlığına göre sonalndırıcı clamp farklı yüksekliklerde seçilmelidir. Yaygın olarak 30mm,35mm,40mm,42mm,45mm,50mm kalınlığındaki çerçeveler için aynı yükseklikte clampler kullanılır. Panel çerçeve kalınlığına göre sonlandırıcı clamp seçilir.
Resim

Standart Y Tipi Kenar , Sonlandırma Clamp
Y tipi sonlandırma clampi Z tipi sonalndırma clampiyle aynı uygulamalarda kullanılaiblir. Yapısal olarak Z tutucuya göre daha yüksek torkla sıkmaya izin verir. Daha uzun ınbus civataya ihtiyaç gösterir. Sabote edilerek levye gibi aletlerle açılması zor ve deprem titreşim gibi çevre şartlarından daha az etkilendiği için güvenlidir.
Resim

Plastik Kenar , Sonlandırma Clamp
Plastik güneş tutucuları özellikle ince çerçeveye sahip küçük panellerin montajında kullanılır. Tahminin aksine uzun ömürlü ve sağlamdırlar. 30mm kalınlığın altındaki çerçevelerde çok kullanışlıdır. Islak , deniz suyu gibi tuzlu asitli ortamlarda da idealdir. Ayrıca marin uygulamalard da tercih edilebilir.
Resim

Ayarlanabilir Sonalndırıcı Clamp
Özellikle teknik servislerin panel kalınlığını bilmeden gittiği yerlerde kolayca ve tüm paneller için montaj yapabileceği ayarlanabilir clamplerdendir. Pahalı olmasına rağmen hiçbir yerde süprizle karşılaşmadan sonalndırıcı clampleri kullanabilirsiniz.
Resim

Standart Orta Clamp
Güneş panellerinin montajında , her iki paneli kanatlarıyla kavrayarak, birlikte tutan orta clamptir. Aşağıda en yaygın kullanılan türünü gösteriyoruz. Genelde tüm panel çerçeve kalınlıklarında aynı öçüdeki clam kullanılır
Resim

Plastik Güneş Paneli Orta Tutucu
Plastik güneş tutucuları özellikle ince çerçeveye sahip küçük panellerin montajında kullanılır. Tahminin aksine uzun ömürlü ve sağlamdırlar. 30mm kalınlığın altındaki çerçevelerde çok kullanışlıdır. Islak , deniz suyu gibi tuzlu asitli ortamlarda da idealdir. Ayrıca marin uygulamalard da tercih edilebilir.
Resim

Y Tipi Orta Clamp
U tipi standart orta clampden en öenmli farkı yüksek torkla sıkma gerektiren uygulamalarda , clampin eğilmesini önlemek ve raya panelle birlikte clampinde kaynamasını sağlar. Uygulama sağlamlık açısından en iyi yöntemdir. Ancak panel boyu ile clamp boyunun milimetrenin onda biri oranında hassasiyetle uygun seçilmesi gerekir. Aksi taktirde panelin sıkılması mümkün olmaz. Özellikle cephe ve haraketli mobil uygulamalar için tercih edilir.
Resim

Raysız Raksız Direk Çatı tipi güneş paneli tutucusu clampi
Sandwiç panel, kiremit ve saç çatılarda aluminyum ve çelik profil oldukça maliyetli konstruksiyon tercihleridir. Raysız clamp ile direk güneş panelini çatıya tutturabilirsiniz. Raysız Solar Montaj Kiti, güvenli kavrama gücü sağlar ve raf sistemine ihtiyaç duymadan panelleri sabitler. Kit, geniş bir kavrama alanı sunar ve panel kalınlığınız için önceden herhangi bir hazırlık yapmadan montaj edebilirsiniz
Resim

Çerçevesiz Cam Cama Bifacial güneş paneli tutucu clamp
Çerçevesi olmayan sadece camdan ibaret güneş panellerinin montajında camın zarar görmemesi için iki tarafıda cama zarar vermeyecek PVC malzemeyle kaplı clamplerdir. Montaj eidlen yerde panelin seviyesi ayarlanabilir.Kelepçe, ray bölümünün istenen konumuna takılabilir ve PV modülünü tutar. Yükseklik, altıgen soket vida kullanılarak modülün çerçeve yüksekliğine göre ayarlanabilir.
Resim


Tekne YAt Karavan Tipi Çelik güneş paneli montaj clampip
Tekne ve karavanlarda, panelin kenardan tutturulmasını sağlayan çelik clamplerdir. Sağlam ve çok güvenli montaj sağlar. Panelin çerçevesine vida ile tutturulur.
Resim

Cevapla

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir