Akü Batarya Kutusu Kabı Malzemesi, Neden Yapılır

Cevapla
atakale
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesajlar: 207
Kayıt: Prş Mar 01, 2018 4:52 pm

Akü Batarya Kutusu Kabı Malzemesi, Neden Yapılır

Mesaj gönderen atakale » Cmt May 30, 2020 11:53 pm

KurşunAsit AKüler
Akü kabı esas olarak sülfürik asit içerdiğinden, bir kurşun asit akü kabı yapmak için kullanılan malzemeler sülfürik aside dayanıklı olmalıdır. Malzeme kabı ayrıca sülfürik asit için caydırıcı safsızlıklardan arındırılmış olmalıdır. Özellikle demir ve manganez dayanılmazdır. Cam, kurşun kaplı ahşap, ebonit, bitümlü bileşik sert kauçuk, seramik malzemeler ve kalıplanmış plastikler yukarıda belirtilen özelliklere sahiptir, bu nedenle kurşun asit batarya kabı bu malzemelerden herhangi birinden yapılır. Konteyner üst kapakla sıkıca kapatılmıştır.
Üst kapağın, her biri uçlar için birer tane ve havalandırma tapası için birer adet olmak üzere ve içinden elektrolitin döküldüğü ve gazların çıktığı üç delik vardır.
Kurşun asit batarya kabının alt katında, pozitif kurşun asit batarya plakalarını tutmak için iki kaburga ve negatif plakaları tutmak için başka bir kaburga vardır. Kaburgalar veya prizmalar plakalar için destek görevi görür ve aynı zamanda bunları, aktif maddenin plakalardan kabın tabanına düşmesi sonucu ortaya çıkacak kısa devrelerden korur. Konteyner, kurşun asit batarya yapımının en temel parçasıdır.
Resim
Lityum Ion Aküler

Cevapla

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir