Motor Sürücleri Çalışma ortam Nemi

Cevapla
atakale
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesajlar: 340
Kayıt: Prş Mar 01, 2018 4:52 pm
Konum: Ankara
İletişim:

Motor Sürücleri Çalışma ortam Nemi

Mesaj gönderen atakale » Pzr Nis 05, 2020 10:32 pm

Frekasn konvertörleri, Motor sürücleri , panosuz açık havada ve gün ışığına direk maruz bırakılmamalıdır. Elektronik cihazların genel çalışma ortam nemi, Motor sürücleri içinde geçerlidir.
Yüksek nemin yol açabileceği çeşitli hasar türleri vardır. Metalik parçalar üzerindeki yoğuşma korozyona neden olabilir ve yoğunlaşmayı insanların kapladığı herhangi bir alanda aldığınız tozla birleştirmek, havalandırma deliklerini tıkayabilir ve bileşenleri kaplayabilir, böylece yeterli soğutmayı önleyebilir.

Bununla birlikte, aslında, bir nem problemi olmadığını, sadece elektronik cihazlarınızı gerçekten çok etkilemesi olası olmayan bir yoğuşma probleminiz olmadığını görebilirsiniz. Kontrol etmek için bir nem sensörü alabilirsiniz, ancak uzun süre boyunca muhtemelen yüzde 80'i aşması gerekeceğinden aslında hasara neden olacak nem seviyelerine ulaşmak genellikle oldukça zordur. Bu çok sağlıksız olurdu ve elektroniklerinizden çok daha fazla zarar görecektir. Dolu alanlar için nem yüzde 40-60 civarında tutulmalıdır.

Öte yandan, yoğunlaşma, havadaki nem, çiy noktasının altında bir sıcaklığa sahip bir yüzeye dokunduğunda gerçekleşir. Bu hala sağlıksız olabilir, çünkü sağlığınız için oldukça tehlikeli olabilecek küf üretebilir. Ancak bunun elektronik cihazlarınız için sorun yaratması pek olası değildir. Dış mekanlardan getirdiğiniz elektronik cihazlarla ilgili bazı sorunlar yaşayabilirsiniz, bu nedenle iç mekanlarda kullanmadan önce bir süre alışmalarını sağlamak akıllıca olabilir.

Nemli havayı olabildiğince çabuk dışarı çıkarabilmeniz için birini yüksek kapasiteli bir aspiratör fanına takmalısınız.
Çoğu genel amaçlı bilgi işlem donanımı, çevresel neme karşı nispeten iyi korunmuştur. Çalışırken, cihaz sıcaklıkları normalde ortamın biraz üzerinde olur ve bu da yoğuşma riskini azaltır.

En çok endişelenmek isteyeceğiniz öğeler, özellikle bantlar serin bir yerde saklanıyorsa, bant sürücüleri ve diğer manyetik ortamlardır.

Ayrıca, daha soğuk bir ortamdan nemli / nemli bir ortama taşındıysa bilgisayar ekipmanının ısınmasına izin verin.
Elektr Müh. İsmail Hakkı Özdem
Çamlıc aM 147. C 4/I
Yenimahalle Ankara 0312 425 2200

Cevapla

“Solar Motor Sürücüleri Sözlüğü” sayfasına dön