Jel Akü Batarya Akım ve Enerji Kapasitesi

Cevapla
atakale
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesajlar: 188
Kayıt: Prş Mar 01, 2018 4:52 pm

Jel Akü Batarya Akım ve Enerji Kapasitesi

Mesaj gönderen atakale » Sal May 26, 2020 8:00 pm

CCA, CA, AH ve RC. , çoğu akü üreticilerinin kapasite derecelendirmek için kullandığı standartlardır.

CCA Soğuk marş çalıştıran aküler için amperleri (CCA), bir akünün 30 saniye boyunca 0 ° F'ta sağlayabileceği ve 7,2 voltun altına düşmeyen amper sayısının ölçümüdür. Bu nedenle, akü uygulamalarının başlatılmasında ve soğuk havalarda yüksek CCA akü derecesi özellikle önemlidir.Bu ölçüm, en yaygın 'bilinen' akü ölçümü olmasına rağmen, derin çevrim pillerinde özellikle önemli değildir.

CA, 32 ° F'da ölçülen krank amperidir. Bu derecelendirmeye deniz marş amplifikatörü (MCA) da denir. Sıcak marş amperleri (HCA) nadiren kullanılır ancak 80 ° F'de ölçülür.

Rezerv Kapasitesi (RC) çok önemli bir akü derecesidir. Bu, 80 ° F'de tamamen şarj edilmiş bir pilin, pil 10.5 voltun altına düşene kadar 25 amper deşarj edeceği dakika sayısıdır.

Amper saat (AH) genellikle derin devirli akülerde bulunan bir değerdir. Standart derecelendirme, 20 saat boyunca alınan bir amp derecesidir. 100 AH dereceli bir akü için bunun anlamı şudur: Aküden 20 saat boyunca çekim yapın ve toplam 100 amper saat sağlayacaktır. Bu saatte yaklaşık 5 amper anlamına gelir. (5 x 20 = 100). Bununla birlikte, uygulanan toplam deşarj ve yük süresinin doğrusal bir ilişki olmadığını bilmek çok önemlidir. Yükünüz arttıkça, gerçekleşen kapasiteniz azalır. Bu, aynı 100 AH akü 100 amperlik bir yükle deşarj ederseniz, size bir saatlik çalışma süresi vermeyeceği anlamına gelir. Aksine, akü algılanan kapasitesi 64 amp saat olacaktır.

Cevapla

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir